środa, 10 maja 2017

Szukasz dobrego podręcznika spadochronowego?

Szukasz dobrego podręcznika do skoków spadochronowych? Oto i kilka mocnych pozycji


Szkolenie podstawowe


Pozycja przygotowana z myślą o kursantach, zarówno tych, którzy planują swoje pierwsze skoki jaki i tych, którzy już skaczą ale nie dostali żadnych, sensownym materiałów do odświeżania i utrwalania wiedzy.
http://www.skydiveatmosfera.com/produkt/kurs-spadochronowy-na-dobry-poczatek-szkolenie-podstawowe/


Bez żadnych wątpliwości mogę szanownych czytelników zapewnić, że nie da się przed pierwszym skokiem wbić do studenckiej głowy CAŁEJ wiedzy związanej ze szkoleniem podstawowym. Powinno się to robić dzieląc odcinki na części, ale często gęsto, w zgiełku lotniskowym instruktorzy nie mają na to czasu. Warto więc poczytać, co być może wyleciało z pamięci a co wcale tam nie wleciało.

W tym poradniku poza dużą ilości wiedzy teoretycznej potrzebnej przed pierwszym skokiem znajdziecie również rozpisane ćwiczenia w swobodnym spadaniu oraz pilotażu czaszy na każdy skok od pierwszego do 25 go. Możecie wreszcie odświeżyć (i/lub uzupełnić) wiedzę ze swojego kursu podstawowego.


Sytuacje awaryjne w spadochroniarstwie

http://www.skydiveatmosfera.com/produkt/sytuacje-awaryjne-e-book/
Związki pomiędzy przygotowaniem sprzętu, brakami lub zaniechaniami szkolenia i awariami
spadochronowymi. Jakie mogą wystąpić komplikacje, jak sobie poradzić w trudnej sytuacji  przede wszystkim jak świadomie zająć się profilaktyką. Sytuacji awaryjnych jest dużo, są nieraz rozrośnięte do wielu możliwych komplikacji. W tym poradniku staram się nauczyć skoczków myślenia o awariach jako jednego z elementów związanych ze słabym przygotowaniem do skoku.

Wypadki śmiertelne w spadochroniarstwie

 http://www.skydiveatmosfera.com/produkt/smiertelne-wypadki-w-skokach-spadochronowych-e-pub-rozpoznaj-zagrozenie/
Wybrane zdarzenia wraz z opisem, analizą i wnioskami. Trudna lektura, ale na pewno szeroko otwierająca oczy skoczków, którzy uważają, że skoki to tylko wspaniała zabawa. Obszerna publikacja wzbogacona o łącza do słowniczka (przydatne dla młodych skoczków oraz dla tych, którzy nie skaczą), jest również przetłumaczony piąty rozdział SIM dotyczący postępowania w sytuacjach awaryjnych wg USPA

Te i inne poradniki znajdziecie na stronie SKYDIVEATMOSFERA 

Życzę miłej lektury, gromadzenia wiedzy, dyskusji, bezpiecznych i wykonywanych świadomie skoków spadochronowych

Iwan 

 

 Brak komentarzy:

Prześlij komentarz