Przejdź do głównej zawartości

Szkolenia spadochronowe w Atmosferze - bo jakość się liczy

Czy wiesz, że w Atmosferze jest inaczej? Czy wiesz, że jest normalniej? 


Czy wiesz, że w Atmosferze, pomimo najlepszej pogody w Europie grupa studentów AFF to maksymalnie 3 osoby przy dziesięciodniowym pobycie? Czy wiesz, że oznacza to, iż nie trzeba się stresować upływem czasu a także czekać w długiej kolejce na swój skok?
Szkolenie teoretyczne i ćwiczenia naziemne trwają przez półtora dnia. Potem student wykonuje swój pierwszy skok jako jedyny skok tego dnia. Silne emocje wymagają uszanowania a proces konsolidacji uzyskanej wiedzy i pierwszych umiejętności następuje, gdy śpimy. Drugiego dnia można więc spodziewać się bardziej świadomych reakcji i lepszego progresu u studenta. Każdego kolejnego dnia jest dużo czasu na solidne przygotowanie do kolejnego skoku, jest też czas na zdobywanie wiedzy o sprzęcie, o układaniu, o zasadach bezpieczeństwa.


Czy wiesz, że w Atmosferze nie skaczemy tandemów? Nie ma więc obaw, że instruktor zajmie się studentem w przerwach pomiędzy kolejnymi pasażerami tandemowymi, którzy "nie mogą czekać".

Czy wiesz, dlaczego tak ważne jest, aby na czas kursu być zakwaterowanym w Bazie Atmosfery? Pytania w głowach studentów rodzą się niezależnie od pory dnia, stały kontakt pozwala na sprawną wymianę informacji ale także na obserwację emocji i zachowań studenta. W Atmosferze to bardzo ważne, aby uczyć się komunikacji, poznawać swoje ograniczenia i szanować różnorodność zachowań i indywidualnych możliwości. Każdy z nas jest taki sam i inny jednocześnie. Dobrze to zrozumieć już na początku przygody ze skokami. Każdego wieczora oglądane i analizowane są filmy wszystkich skaczących tego dnia Atmosferowiczów. Nie ma znaczenia, czy zaczynasz kurs AFF, kurs FSC czy doskonalisz swoje umiejętności jako doświadczony skoczek. Wspólne oglądanie i analizowanie materiału, w tym materiału z lądowań to potężne narzędzie dydaktyczne i integrujące. Materiały gromadzone są na przenośnym twardym dysku i w każdej chwili można skopiować sobie ważne dla siebie nagrania. Każdy kursant AFF właśnie w tym celu dostaje od nas swój pen drive.
Oczywiście basen w porze letniej i sauna w okresie zimowym i całoroczna duża przestrzeń zieleni stanowi dodatkowy pozytyw dla zakwaterowanych Atmosferowiczów.

Czy wiesz, że posiłki podawane w Bazie już stały się powodem tęsknoty dla tych, co wyjechali? Wspólne jedzenie to niezwykle ważny dla ludzi element budowania więzi w grupie. Szczególnie, gdy jest to dobre jedzenie. W Hiszpanii, gdzie dieta śródziemnomorska została przez UNESCO wpisana na listę światowego dziedzictwa kulturowego gotowanie i jedzenie to przyjemność. Skoki nie muszą być skautowskim trwaniem w spartańskich warunkach. Pobyt w Atmsoferze to nie tylko szkolenie spadochronowe ale wypoczynek i nawiązywanie wspólnych znajomości.

Czy wiesz, że w Atmosferze w cenie kursu wliczony jest także obszerny, nowoczesny podręcznik spadochronowy? Wiedza ulatuje z głów bardzo szybko, tym bardziej wiedza pozyskana przed emocjonującym pierwszym skokiem. Choć w trakcie szkolenia studenci odświeżają ją sobie na bieżąco to podręcznik jest elementem bezpieczeństwa, który pozwala na uniknięcie zniekształceń i powstanie braków informacji, potrzebnych dla zachowania zdrowia i życia w skokach spadochronowych. Jeśli ktoś zakupił wcześniej podręcznik, otrzyma podczas kursu kolejny e-book, np "Sytuacje awaryjne w spadochroniarstwie".

Czy wiesz, że w Atmosferze do kursu AFF i kursu FSC otrzymasz kod dostępu do aplikacji "Student Skydive"? Aplikacja stanowi nowoczesne narzędzie niezwykle przydatne nie tylko do pierwszych skoków po zakończeniu AFF ale także do wizualizacji prawidłowej pracy ciała w trakcie swobodnego spadania. Aplikacja została przygotowana przez jednego z Atmosferowiczów, co również jest bardzo ważne.


Czy wiesz, że Atmosfera czynnie przykłada się do propagowania bezpieczeństwa? Kanał YouTube Skydive Atmosfera ma ponad półtora tysiąca widzów. Ponad 200 filmów, z których większość dotyczy techniki i bezpieczeństwa spadochronowego. Forum spadochronowe to obecnie największe, ogólnopolskie forum na platformie phBB. Blog spadochronowy skokispadochronowe.net,  który właśnie czytasz jest również najobszerniejszym, dotyczącym w głównej mierze bezpieczeństwa i techniki spadochronowej. Atmosferowicze rozsiani po wielu strefach Europy czynnie przykładają się do zwiększania świadomości w skokach spadochronowych oraz pokazują możliwości komunikacji ponad podziałami.

Czy wiesz, że skaczemy z wysokości 4600 metrów? Te 600 metrów to 12 sekund swobodnego spadania więcej w każdym skoku. To dodatkowy komfort i bezpieczeństwo.

Czy wiesz coś o mnie, czyli osobie, która może Cię szkolić? Skaczę od ponad ćwierć wieku, w 1999 roku uzyskałem uprawnienia instruktorskie. Mam na swoim koncie ponad 10 tysięcy skoków. Przez kilka lat prowadziłem wraz z Ulą własną strefę zrzutu, co pozwoliło mi spojrzeć na problemy organizacyjne z innego punktu widzenia. Przez kilka lat byłem redaktorem działu spadochronowego w Przeglądzie Lotniczym. Jestem autorem kilku obszernych podręczników. Jestem wychowankiem AWF Warszawa, mam ponad 40 lat, rodzinę. Kocham i szanuję życie, co staram się zaszczepiać u moich uczniów. Wraz z moją żoną, która jest także instruktorem spadochronowym staramy się być blisko ludzi, którzy zaufali nam i chcą się szkolić w sposób ludzki, zindywidualizowany, z szacunkiem i wzajemnym zrozumieniem.

To dlatego w Atmosferze jest inaczej, jest normalniej. To już nie tylko klub spadochronowy, to już zaczął być szczególny stan umysłu.

Jeśli, co czytasz jest w rezonansie Twoich oczekiwań skontaktuj się z nami. Obecnie najszybszą formą jest FB, nie obawiaj się dodać nas do znajomych  ;)

https://www.facebook.com/BazaSkydiveAtmosfera/
https://www.facebook.com/ula.ursula92
https://www.facebook.com/grzegorz.iwan.kucharczyk

Baza Atmosfery mieści się w hiszpańskiej Andaluzji, blisko Sewilli. To najbardziej słoneczne miejsce w całej Europie. Skaczemy począwszy od września, czyli nie kolidujemy z działalnością innych europejskich ośrodków szkolenia i strefami zrzutu, po prostu w wakacje w Sewilli jest za gorąco.

Wrzesień, Październik, Listopad - skaczemy, baza jest otwarta
Grudzień, Styczeń -  baza jest nieczynna,
Luty, Marzec - skaczemy, baza jest otwarta
Kwiecień - baza jest nieczynna
Maj, Czerwiec - skaczemy baza jest otwarta.
Lipiec, Sierpień - baza jest nieczynna

Łącze do zestawienia wszystkich cen w Atmosferze

Sezon na saunę zaczynamy od początku Października i Trwa on do końca Marca.


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Wypadek Pabla

Nie mogę pozbierać myśli. Może pisanie jakoś się do tego przyczyni. Pablo dziś zginął podczas skoku tandemowego. Poznałem go na wyjeździe do Hiszpanii kilkanaście lat temu, gdy robił ze mną swój AFF. Zawsze uśmiechnięty, pełen energii, sypiący dobrej jakości dowcipami jak z rękawa. Podczas szkolenia nie szło mu świetnie, jeden z moich palców nadal jest wykrzywiony po tym, jak łapałem go z obrotów. Zaskoczył mnie wtedy swoją postawą. W żaden sposób nie załamywał się, nie biadolił tylko trenował na ziemi i skakał aż wyszło mu tak, jak tego chciał. Potem miałem okazję przekonać się, że taki miał charakter. Poznałem go jako uporządkowanego i bardzo zadaniowego człowieka. Skrupulatnie realizował swoje zamierzenia. Kilka lat później nauczyłem go jak skakać w tandemie. Na tandemie zakończyło się jego życie. Żona, dwoje małych dzieci. Młody człowiek, więc najpewniej też rodzice. Mama, dzień mamy. Wiem, że los dopada na przeróżne sposoby. Wypadki komunikacyjne, choroby. Co komu pisan

Samolot An-2

An-2 to dwupłatowy samolot wielozadaniowy klasy STOL (Short Take Off and Landing). Długość drogi rozbiegu i dobiegu to około 200 metrów. Antek wyposażony jest w gwiazdowy silnik wolnossący, któremu mocy na małych wysokościach wystarcza do przewożenia niemal dwóch ton balastu. Jednak wraz ze wzrostem wysokości, gdy spada ciśnienie powietrza, brak wystarczającej ilości tlenu dusi koniki mechaniczne z początkowej wartości 1000.

Planowanie lądowania - ważny element bezpieczeństwa

Przygotowanie ścieżki podejścia w danych warunkach atmosferycznych i terenowych powinno być rozpoczęte od obserwacji lądowania innych skoczków. Im mniej doświadczenia, tym wnikliwsza obserwacja. Najlepiej wytypować sobie uczestników skoku, który mają podobnie obciążone spadochrony.  To, co będzie szczególnie istotne dla naszego planu to kąt, pod jakim szybują spadochrony na prostej do lądowania. Oczywiście inne kwestie związane z szybowaniem są także istotne. Obserwacja górnego wiatru, jego siły i kierunku. Zwrócenie uwagi na zawirowania powietrza, czy spadochron się „pompuje”, czy pracuje stabilnie. Wreszcie obserwacja zachowania innych skoczków, którzy zawsze stanowią dla siebie nawzajem potencjalne zagrożenie.