Przejdź do głównej zawartości

Już jest. Nowy e-book - poznaj SIM



To opracowanie zostało przygotowane z myślą o polskojęzycznych posiadaczach licencji tego największego na świecie stowarzyszenia spadochronowego. To ponad 400 stron najważniejszych kwestii poruszanych w SIM, po polsku, przeanalizowane z pozycji doświadczonego instruktora spadochronowego i organizatora skoków i opatrzone komentarzem. Autor, aktywny na rynku spadochronowym od ponad ćwierć wieku, jest niekwestionowanym liderem wyznaczającym standardy bezpiecznego szkolenia spadochronowego i poświęcił wiele miesięcy na przygotowanie tego obszernego opracowania.

kydiving Information Manual USPA to tak zwana Biblia Spadochroniarstwa. Aktualizowana co roku na podstawie analiz wydarzeń i wypadków zgłaszanych ze stref członkowskich z całego świata. Zawiera obowiązujące i rekomendowane przepisy, wymagania, warunki. Słowem, wszystko, co musisz wiedzieć o standardach skoków na całym świecie.

  • Jakie są wymagania do skoków wingsuit?
  • Kiedy można wykonywać skoki nocne?
  • Ile trzeba mieć skoków, aby skakać z kamerą i dlaczego tak dużo?
  • Dlaczego trening wodny jest obowiązkowy do licencji B?

SIM to najpotężniejsze z narzędzi szkoleniowych amerykańskiego stowarzyszenia spadochronowego USPA, które stworzyło niezwykle spójny, pełny i stale unowocześniany system szkolenia. Mało kto wie, ale to na tym systemie wzorują się mniejsze federacje, a często i też urzędy sprawujące kontrolę i nadzór nad procesem szkolenia spadochroniarzy.
Poznanie i zrozumienie Skydiving Information Manual to stworzenie solidnego fundamentu wiedzy skoczka. To również zadbanie o swoje bezpieczeństwo i zaplanowanie procesu własnego szkolenia.
„Poznaj SIM” to opracowanie, które przyda się nie tylko skoczkom zainteresowanym dołączeniem do międzynarodowej kadry szkoleniowej, ale również instruktorom, coachom i przede wszystkim samodzielnym skoczkom.

To jedyne na rynku nowoczesne kompendium wiedzy, które porządkuje Wasze wiadomości i umiejętności, i kieruje szkolenie na prawidłowe ścieżki.

Ponad 400 stron profesjonalnego tłumaczenia z komentarzem instruktora spadochronowego.

Tutaj link do sklepu, gdzie można nabyć ebooka

Komentarze

  1. Brakuje jeszcze informacji gdzie można kupić i za ile? :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Już dorzucam, choć po prawej stronie bloga niedawno dołożyłem reklamę z odnośnikiem do sklepu, gdzie można kupić. Ale racja. Powinno być w tekście. Dzięki Andrzej

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Samolot An-2

An-2 to dwupłatowy samolot wielozadaniowy klasy STOL (Short Take Off and Landing). Długość drogi rozbiegu i dobiegu to około 200 metrów. Antek wyposażony jest w gwiazdowy silnik wolnossący, któremu mocy na małych wysokościach wystarcza do przewożenia niemal dwóch ton balastu. Jednak wraz ze wzrostem wysokości, gdy spada ciśnienie powietrza, brak wystarczającej ilości tlenu dusi koniki mechaniczne z początkowej wartości 1000.

Wypadek Pabla

Nie mogę pozbierać myśli. Może pisanie jakoś się do tego przyczyni. Pablo dziś zginął podczas skoku tandemowego. Poznałem go na wyjeździe do Hiszpanii kilkanaście lat temu, gdy robił ze mną swój AFF. Zawsze uśmiechnięty, pełen energii, sypiący dobrej jakości dowcipami jak z rękawa. Podczas szkolenia nie szło mu świetnie, jeden z moich palców nadal jest wykrzywiony po tym, jak łapałem go z obrotów. Zaskoczył mnie wtedy swoją postawą. W żaden sposób nie załamywał się, nie biadolił tylko trenował na ziemi i skakał aż wyszło mu tak, jak tego chciał. Potem miałem okazję przekonać się, że taki miał charakter. Poznałem go jako uporządkowanego i bardzo zadaniowego człowieka. Skrupulatnie realizował swoje zamierzenia. Kilka lat później nauczyłem go jak skakać w tandemie. Na tandemie zakończyło się jego życie. Żona, dwoje małych dzieci. Młody człowiek, więc najpewniej też rodzice. Mama, dzień mamy. Wiem, że los dopada na przeróżne sposoby. Wypadki komunikacyjne, choroby. Co komu pisan...

Skoki na linę tzw static line

Dziwnie brzmi dla skoczka określenie skoki na linę. Tak jakby ktoś wskakiwał na linę. To nieco przestarzałe określenie wiąże się z nieco przestarzałą metodą szkolenia. Owszem nadal szkolenie podstawowe metodą static line jest uprawiane ale wiąże się to zwykle z faktem posiadania samolotu z silnikiem tłokowym, który nie daje rady wdrapać się na porządną wysokość. Static Line to skoki z małych wysokośc, pozostałość po wojskowych desantach Skoki na linę to tradycja komandosów . W ramach działań operacyjnych duża liczba desantowców musiała być wyrzucona w krótkim czasie z możliwie najniższej wysokości. Dlatego wyposażeni byli w spadochrony z systemem natychmiastowego otwarcia. Ten system opierał się w swej konstrukcji na linie statycznej. Stalowa, cienka linka w osłonie z brezentu, połączona z taśmą tekstylną prowadziła zazwyczaj do pokrowca spadochronu głównego. Podłączona przez wyrzucającego do grubszej, rozpiętej na pokładzie liny specjalną klamrą zaczynała swoją pracę, gdy de...